top of page

Pracownia  czynna od poniedziałku do czwartku


          w godz  12 - 17

dla wzajemnych uzgodnień polecam uprzedni kontakt telefoniczny 618 522 429
.
w pobliżu możliwość postoju na ulicy - niestety ograniczona
oraz zawsze dostępne miejsca na wielopoziomowym Parkingu Za Bramką.
wjazd z ulicy Wszystkich Świętych
- dojście 2 minuty przez plac Kolegiacki ( 160 metrów )
 
                 W ofercie: usługi zegarmistrzowskie, naprawy, sprzedaż, zegarki, antyki, zegary z kukułką, pozytywką , naprawa zegarów i zegarków, renowacja starego zegara, dorabianie części, odnowienie tarczy, mechaniczne lub elektroniczne zegarki, budziki, zegary stare i nowe, serwis zegarków szwajcarskich i innych, TIMEX, etc.

 

i liczne akcesoria serwisowe takie jak: bateria do zegarka, sprężyna, koronka, klucz naciągu, szkiełko do zegarka mineralne płaskie lub wypukłe, także tradycyjne nie mineralne i inne, uszczelka, pasek (luksusowy albo popularny, skórzany lub z innego materiału), bransoletka, etc.

Barometry, kukułki w dużym wyborze od antycznych po współczesne, luksusowe zegary pałacowe, zegary kominkowe, zabytkowe kuranty, pozytywki, stylowe lub nowoczesne zegary w drewnianych obudowach, zegary  ceramiczne, artykuły dekoracyjne i kolekcjonerskie

 

 setki  rozmaitych pasków do zegarków, bardzo duży wybór, od pasków skórzanych, poprzez ze skóry ekologicznej , nylonowe, gumowe i z innych z różnych tworzyw, spory wybór metalowych bransolet, obok pasków standardowych mamy duży wybór w szerokościach od 6 mm do 40 mm


Polecamy szeroką ofertę serwisową.
Posiadamy na miejscu setki rozmaitych pasków do zegarków,
w dziesiątkach kolorów we wszystkich dostępnych fasonach
i wszystkich rozmiarach.
 
Wymieniamy baterie do zegarków prawie wszystkich typów
łącznie z pełną obsługą serwisową.
 
Dysponujemy specjalistycznymi narzędziami do bezpiecznego otwierania zegarków i zamykania  z użyciem odpowiednich preparatów, zapewniamy odpowiednie uszczelki oraz urządzenia, przy użyciu których przeprowadzamy naprawy i regulacje,  sprawdzanie parametrów baterii, pomiary poboru prądu przez zegarek, co zapewnia dużą precyzję i niezawodność, stosujemy oryginalne i specjalistyczne baterie w pełnym wyborze.
Serwisowa bateria srebrowa lub litowa jest bezpieczna chemicznie,

korzystna dla zegarka i jego użytkownika, ma dłuższą żywotność w odróżnieniu od baterii innych odmian lub nieatestowanych podróbek, z których mogą wydobywać się substancje żrące.

 

   Ponadto współpracujemy z antykwariatami i specjalistycznymi pracowniami, których klientom zapewniamy różne usługi zegarmistrzowskie: odświeżanie, odnawianie, rozbiórkę i wtórny montaż lub wyprowadzanie ze stanu magazynowego zakupionych zegarków i zegarów, naprawy, konserwację.

   Wykonujemy prace dla muzeów, zbieraczy, kolekcjonerów, posiadaczy rodzinnych pamiątek i wszystkich użytkowników.

 Słynna rodzinna i wielopokoleniowa specjalistyczna firma zegarmistrzowska, której salon i pracownia mieszczą się obecnie w Poznaniu przy ulicy Wodnej 3-5 i rogu z ulicą Ślusarską, kilkadziesiąt metrów dalej w sąsiedztwie Muzeum Archeologiczne, niezwykła FARA, Stary Rynek

             i   RATUSZ  ze słynnym na cały świat wieżowym ZEGAREM Z KOZIOŁKAMI

 Działalność rzemieślnicza jest kontynuacją warsztatu założonego w 1952 roku przez wybitnego nauczyciela i mistrza Władysława Cieszyńskiego, który osobiście stworzył swoją szkołę i wyuczył 42 mistrzów zawodu - organizujących znane firmy w wielu miastach i następnie przygotowujących do zawodu kolejnych rzemieślników. Po śmierci ojca pracownię prowadziliśmy z bratem Zbigniewem. Po przedwczesnej śmierci brata przeniosłem warsztat w 1981 roku do nowej siedziby na ulicy Wodnej. Zegarmistrz poleca swoje usługi.


Jesteśmy także miłośnikami czasomierzy - bez względu czy jest to mały zegarek, chronograf, regulator, zegar z kukułką lub kurantem, porcelanowy antyczny szwarcwald, figuralny zegar kominkowy lub bardzo duży  podłogowy zegar stojący, budziki, a także lubimy pozytywki, z których dźwiękami może konkurować chyba tylko tykanie zegarów.

        Henryk Cieszyński posiada wyższe wykształcenie zawodowe i pedagogiczne oraz został  zaprzysiężony jako biegły sądowy.

bottom of page